Şarap Tutkununun El Kitabı

Şarap, seveninin çok olduğu, ama şaraplardan anlamak isteyip de nereden başlatacağını bilememenin de çok olduğu bir içki. İsimler, bölgeler, üzümler, karmaşık etiketler, ne neyle içilir, kaç derecede servis edilir gibi detaylar işin içine girince göz korkutucu gelmesi normal. Ama amaç daha keyifli tercihler yapabilmek, sevdiğimiz şaraplar gibi zevkle içeceğimiz yeni şaraplar keşfedebilmekse aslında bunu kolaylaştıran kitaplar da var! Epsilon Yayınları’ndan çıkan ve Melissa Monosoff’un yazdığı Şarap Tutkununun El Kitabı, şarap dünyasıyla ilgili bilgileri öğrenmeye başlamak isteyenleri adım adım ilerletecek bir el kitabı…

Yılbaşı yaklaşırken ve hediye arayışındayken bu kitabı da bir hediye alternatifi olarak düşünebilirsiniz elbette, ama bence vaktimizin çoğunu evde geçirdiğimiz ve kendi kendimizi eğleyebilmemizin daha fazla önem kazandığı düşünülürse, öncelikle şarap tadımı gibi bir hobiyi kendinize hediye etmenizi önerebilirim. Bu kitap da böyle bir başlangıç yapmak isteyenler için çok uygun. Yalnız dikkat, eğer daha ileri seviyelerdeyseniz önce kitabın içeriğine göz atın. Çünkü bu gerçekten yolun başındakiler için, onların gözünü korkutmadan ve kafalarını karıştırmadan ilk adımlarını atmaları için oluşturulmuş bir el kitabı… Başlangıç seviyesinde olan ve nereden başlayacağını bilemeyenler, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz!

Şarap dolu günler dilerim!

4 thoughts

  1. Çok güzel bir video olmuş yine. Bir hobiye başlamak isteyen insanların adım adım o hobiye girişmesi gerçekten de doğru. Ben öncelikle “kitap da amma ince, pek az şey anlatıyordur.” diye hayıflanmıştım ama sayende doğru bakış açısının ne olduğunu görebildim. (Tabii benim ilgimi çeken bir kitap ne kadar uzunsa, o kadar mutlu olan bir insan olduğum gerçeği de var ama neyse…)

    En kısa zamanda kitabı inceleyeceğim. Eline sağlık.

    Liked by 1 kişi

    1. Çok teşekkür ederim. Ben de bir konuda eğer gerçekten çok ilgimi çekiyorsa detay kesinlikle beklerim, ama henüz ne kadar hoşlandığımı ve ne kadar ilerlemek istediğimi bilmediğim konularda gidip en kalın kitabı almamam gerektiğini öğrendim 😄 zira hem rafta yer kaplıyor, hem keseye zarar o zaman!

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s