Uluslararası Gourmand Award alan kitabımız İstanbul Lezzetleri için söyleşi: TÜYAP Kitap Fuarı’ndayız!

Senenin sonlarına doğru harika bir haber geldi: Derlemekten gurur duyduğum Geçmişten Günümüze İstanbul Lezzetleri, uluslararası Gourmand Cookbook Awards’ta C01-Şehirler kategorisinde “Winner” listesinde! Yeme içme alanında dünyanın en prestijli ödülü kabul edilen ve bu alanda tüm dünyadan kitapları değerlendiren en önemli ödül olan Gourmand Awards’ta İstanbul’u listeye sokmuş olmak beni çok ama çok gururlandırdı! Çok sevdiğimiz bu şehrin gastronomik yanını dünyaya tanıtmaya katkıda bulunmuş olmak hepimiz için bir mutluluk ve kıvanç kaynağı oldu.

Kitabın bir senede kazandığı bu başarı ve üst üste yaptığı üç baskı da doğrusu beni çok motive etti: Demek ki bu alanda çabaladıkça, doğru işler yaptıkça yemek kültürü ve tarihine de ilgi artıyor. En büyük gaye de bu değil mi?

Bir nevi bu başarıyı kutlarcasına, bu seneki TÜYAP Kitap Fuarı’nda da şahane bir söyleşide buluşacağız. (Her sene fuara yayıncı olarak katılıyorken bu sene bir de yazar kontenjanı eklendi haneye anlayacağınız!) 11 Aralık Pazar, yani fuarın kapanış gününde Geçmişten Günümüze İstanbul Lezzetleri üzerine sevgili Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleştireceğiz; kitapta da yer alan ve geçtiğimiz günlerde şefliğini yaptığı mekanı Seraf ile MICHELIN Rehberi’ne giren Sinem Özler ile Refika Birgül de söyleşide yer alacak.

Beni genelde Can Yayınları Mundi Kitap standında, kitabımızı ise İBB Yayınları standında bulabilirsiniz. Gelmek isteyenleri bekleriz, eminim nefis bir söyleşi olacak!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s